Ապրիլի 27-ին Բաղդադի Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում տեղի ունեցավ Սուրբ պատարագ` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 97-րդ տարելիցին:
Պատարագին ներկա էին Իրաքում ՀՀ դեսպան Մուրադ Մուրադյանը, Իրաքում Վատիկանի դեսպան, գերպայծառ Ջորջո Լինգուան, քրիստոնեական համայնքների և այլ կրոնների ավանդապահության խորհուրդի նախագահի տեղակալ Ռաադ Ջալիլ Քաջաջին, հայ կազմակերպությունների բազմաթիվ ներկայացուցիչներ:ՀՀ դեսպանության և բոլոր հայկական կազմակերպությունների անունից ծաղկեպսակներ զետեղվեցին խորանին:Պատարագից հետո տեղի ունեցավ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում:
Ապրիլի 28-ին Բաղդադի Հայ Երիտասարդաց Միության սրահում տեղի ունեցավ գրական-գեղարվեստական երեկո` նվիրված Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին: Բացման խոսքով հանդես եկավ Երիտասարդաց միության ատենապետը: Ձեռնարկի ավարտին ներկաներին իր խոսքն ուղղեց Իրաքում ՀՀ դեսպան Մուրադ Մուրադյանը:

27 апреля в багдадской церкви Св. Григор Лусаворич прошла траурная литургия, посвященная 97-ой годовщине Геноцида армян. На литургии присутствовали посол Армении в Ираке Мурад Мурадян, посол Ватикана в стране Джорджио Лингуа, глава совета христианских и других общин Раад Залил Каджаджи и представители армянской общины. От имени посольства Армении и всех армянских организаций в память о жертвах были возложены венки. После литургии в память о жертвах также состоялось траурное мероприятие.
28 апреля в зале Единства армянской молодежи состоялся литературно-художественный вечер, посвященный жертвам Геноцида. Со вступительной речью выступил предводитель молодежной организации, а в заключении выступил посол Армении в Ираке Мурад Мурадян.