3 Մայիս 2012 - 07:36 AMT
ԱԳ նախարար. Զորյանի ինստիտուտը մեծ ավանդ ունի աշխարհին Հայոց ցեղասպանության ու Ղարաբաղի մասին իրազեկման հարցում
Ապրիլի 25-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Կանադայի Զորյանի ինստիտուտի նախագահ Գրեգ Սարգսյանի ու գործադիր տնօրեն Ջորջ Շիրինյանի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Նալբանդյանը կարևորեց Զորյանի ինստիտուտի բազմամյա գործունեությունը և նրա ավանդը աշխարհին Հայոց ցեղասպանության ու Ղարաբաղի մասին իրազեկման հարցում: Նալբանդյանը նշել է, որ ակադեմիական նախագծերի փորձն ու տարբեր հրապարակումները վկայում են ինստիտուտի հսկայական ներուժի մասին:
Ինստիտուտի ներկայացուցիչները ԱԳ նախարարին են ներկայացրել ընթացիկ գործունեությունն ու առաջիկա նախագծերը: Զրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են հետագա համագործակցության հնարավորությունները ԱԳՆ ու Զորյանի ինստիտուտի միջև:

3 Май 2012 - 07:14 AMT
Глава МИД РА: Институт Зоряна вносит большой вклад в повышение информированности мира о Геноциде армян и Карабахе
25 апреля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с президентом канадского Института Зоряна Грегом Саркисяном и исполнительным директором Джорджем Шириняном. Приветствуя гостей, Налбандян подчеркнул важность многолетней деятельности Института Зоряна и его вклад в повышение информированности международного сообщества в сфере признания Геноцида армян и урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Налбандян отметил, что опыт академических проектов и различные публикации говорят об огромном потенциале Института.
Представители Института представили главе МИД нынешнюю деятельность и планируемые проекты. В ходе беседы стороны обсудили возможности дальнейшего сотрудничества между Министерством иностранных дел и Институтом Зоряна.