8 Մայիս 2012 - 08:37 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել հոլանդացի մասնագետ Ռայմոնդ Ֆերհեյենի հետ`աշխատելու Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբում:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքին ասել է, որ երբ նախնական պայմանավորվածությունը պաշտոնականացվի և հոլանդացի մասնագետ Ֆերհեյենը համալրի Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը, ինքը նոր միայն կխոսի Ֆերհեյնի պարտականությունների մասին:
Հոլանդացի մասնագետը 2000 թվականից աշխատել է Հոլանդիայի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբում Ֆրանկ Ռայկարդի եւ Դիկ Ադվոկատի ղեկավարած թիմերում, իսկ 2008 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում ներգրավված է եղել Ռուսաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գուս Հիդինկի մարզչական շտաբում:

Федерация футбола Армении достигла предварительной договоренности с голландским специалистом Раймондом Ферхейном о работе в тренерском штабе Национальной сборной Армении по футболу.
Главный тренер Национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян на сайте ФФА сказал, что только после того, как предварительная договоренность официально будет закреплена, и голландский специалист пополнит тренерский штаб, можно будет говорить о его обязанностях.
Голландский специалист с 2000 года работал в тренерском штабе Национальной сборной Нидерландов в командах, руководимых Франком Райкардом и Диком Адвокатом, а в Чемпионате Европы 2008 года он входил в тренерский штаб главного тренера российской сборной Гуса Хиддинга.