Այսօր ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը հրաժեշտի հանդիպում ունեցավ դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում ավարտող Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Ալի Սաղայանի հետ:
Հյուրը նախ շնորհավորեց քաղաքական կարևոր իրադարձության ՀՀ խորհրդարանական ընտրությունների բարեհաջող ավարտի կապակցությամբ, այնուհետև համառոտակի ներկայացրեց իր դիվանագիտական գործունեության ընթացքում երկու երկրների միջև իրականացված հարաբերություններին: « Մեր ռազմավարական հարաբերությունները բխում են երկու երկրների ղեկավարների քաղաքական կամքից, որը նպաստել է նաև տարածաշրջանային կայունության և խաղաղության ամրապնդմանը»,-նշեց նա:
Սերգո Կարապետյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին` գյուղատնտեսության ոլորտում երկու երկրների հարաբերությունների ամրապնդմանը նպաստելու համար: Նախարարը հաջողություններ մաղթեց Սեյեդ Ալի Սաղայանին իր հետագա գործունեության մեջ, և հույս հայտնեց, որ նա առաջիկայում ևս նույն ջանադրությամբ իր նպաստը կբերի երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացմանն ու խորացմանը:

Министр Сельского хозяйства Армении Серго Карапетян принял посла Ирана в Армении Сейеда Али Сагаяна по случаю завершения его дипмиссии в нашей стране.
Гость в первую очередь поздравил министра с благополучным завершением важнейшего политического события в жизни Армении – парламентскими выборами, а также кратко представил проделанную в стране дипломатическую работы. «Наши стратегические отношения исходят из политической воли глава двух стран, что также способствовало стабилизации и укреплению мира», – сказал он.
В свою очередь министр высоко оценил вклад посла в развитие двухсторонних отношений в сельскохозяйственной сфере. Серго Карапетян пожелал удачи послу в его дальнейшей деятельности.