PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը հաղորդել է, որ ըմբիշները, որոնք օլիմպիական ուղեգրեր են նվաճել, արդեն սկսել են պատրաստվել խաղերին:
«Մայիսի 30-ին մենք կմեկնենք Իտալիա, որտեղ Միլոնե Տրոֆի միջազգային մրցաշարում հանդես կգան Հովհաննես Վարդերեսյանը և Արսեն Ջուլֆալակյանը: Օլիմպիադայից առաջ սա նրանց համար նախապատրաստական փուլ կլինի: Այդ ընթացքում Արթուր Ալեքսանյանը և Յուրի Պատրիկեևը պետք է պատրաստվեն անհատական ծրագրով»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Ապա հունահռոմեական ոճի ըմբիշները Ղրիմում համատեղ հավաքներ կանցկացնեն Ուկրաինայի, Բելառուսի, Ֆրանսիայի թիմերի հետ: Հայաստանի հավաքականը կվերադառնա հունիսի 20-ին և կշարունակի պատրաստվել Երևանում:

В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян сказал, что борцы, которые завоевали Олимпийские путевки, уже начали готовиться к играм.
“30 мая мы отправимся в Италию, где в международном турнире Милоне Трофи выступят Ованнес Вардересян и Арсен Джулфалакян. Перед Олимпиадой это будет для них подготовительным этапом. В это время Артур Алексанян и Юрий Патрикеев должны готовиться по индивидуальной программе”,- сказал Джулфалакян.
Затем армянские греко-римские борцы в Крыме проведут совместные сборы с командами из Украины, Белоруссии, Франции. Сборная Армению вернется 20 июня и продолжит готовиться в Ереване.