12 Մայիս 2012 - 08:07 AMT
Արկադի Կարապետյան. Հայ ժողովուրդը միշտ հաղթել է, իսկ դիվանագետներն այդ հաղթանակները զրոյի են հավասարեցրել
Արցախյան պատերազմում հաղթնակը տրվել է համառ պայքարի ու մեծ զոհողությունների գնով, այս մասին օրերս երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղի ինքնապաշտպանության ուժերի առաջին հրամանատար Արկադի Կարապետյանը:
«Մենք քայլն արեցինք, Աստված էլ օգնեց»,-շեշտել է Արկադի Կարապետյանը հավելելով, որ հայ ժողովուրդը երբ կռվել է՝ միշտ էլ հաղթել է, այլ հարց է, որ դիվանագետներն այդ հաղթանակները զրոյի են հավասարեցրել:
Խոսելով պատերազմի մասին տարածվող տարբեր պատմությունների մասին նա նկատել է, որ այս տարիների ընթացում տարբեր առասպելներ են հորինվել, իբր հաղթել օգնել են ռուսները: «Վստահեցնում եմ, որ նրանք զինամթերք չեն մատակարարել, այլ վաճառել են:Մինչեւ հիմա հիշում եմ, որ 3 БМП եմ գնել, որի դիմաց վճարել եմ 240 հազար ռուբլի», հայտնում է Karabakh-open.info-ն:

12 Май 2012 - 07:54 AMT
Аркадий Карапетян: Армянский народ всегда побеждал в войне, а дипломаты приравнивали эти победы к нулю
«Победа в арцахской войне далась ценой упорной борьбы и больших потерь», – заявил на встрече с молодежью Арцаха первый командующий Силами Самообороны Нагорного Карабаха Аркадий Карапетян.
«Мы сделали шаг, и Бог нам помог», – подчеркнул Аркадий Карапетян, добавив, что армянский народ всегда побеждал в войне, другое дело, что дипломаты приравнивали эти победы к нулю.
Говоря о различных историях, которые рассказываются о войне, он отметил, что на протяжении этих лет придумывались различные легенды о том, что выиграть войну нам помогли русские. «Заверяю вас, оружие со стороны русских нам не поставлялось, а продавалось. Я хорошо помню, что купил 3 единицы БМП, за которые заплатил 240 тысяч советских рублей», сообщает Karabakh-open.info.