2012թ առաջին եռամսյակում ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը տվել է 600 տոննա արտադրանք, ինչը 2 տոկոսով գերազանցել է ծրագրված ցուցանիշը:
Հայաստանի Մաքսային ծառայության տվյալներով, հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում արտահանվել է 5897 տոննա ֆոլգա, ինչը 0.5 տոկոսով կամ 30 տոննայով ավել է նախորդ տարվա ցուցանիշից: 2012թ առաջին եռամսյակում Հայաստանից արտահանումների ծավալից ԱՐՄԵՆԱԼ-ին բաժին է հասնում 5.5 տոկոս;
Հաշվետու շրջանում գործարանը պետբյուջեին վճարել է 299.2 մլն դրամի չափով հարկեր, ինչը գրեթե 40 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա առաջին եռամսյակի ցուցանիշը: ԱՐՄԵՆԱԼ-ը սոցիալական ապահովագրության հիմնադրամ է ներդրել 67.6 մլն դրամ (5,1% աճ), հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

В первом квартале 2012 года АРМЕНАЛ произвел 6020 тонн продукции, на 2% превысив плановый показатель.
По данным Таможенной службы Армении, в течение января-марта нынешнего года экспортировано 5897 тонн фольги, что на 0,5%, или на 30 тонн выше аналогичного прошлогоднего уровня. В общем объеме экспорта из Армении за первый квартал 2012 года доля АРМЕНАЛа составила 5,5%.
За отчетный период завод выплатил налоги в государственный бюджет в размере 299,2 млн драмов, что почти на 40% превышает показатель I квартала прошлого года. В Фонд социального страхования АРМЕНАЛ внес 67,6 млн др. (рост на 5,1%), сообщает пресс-служба компании.