14 Մայիս 2012 - 08:14 AMT
Թբիլիսիում` Սերեբրյանայա փողոցում, փլուզվել է հայկական Սուրբ Նշան եկեղեցու պատը: Բեկորները վնասել են կից բնակելի տունը: Բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել, սակայն ընտանիքը մնացել է անօթևան:
1701թ կառուցված եկեղեցու փլուզման պատճառը վերջին օրերին տեղացող հորդառատ անձրևներն են:
Ինչպես հաղորդել է արտակարգ իրավիճակների օպերատիվ ծառայության բաժնի պետ Նոդար Չումբաձեն, դեպքը տեղի է ունեցել 02:30-ի սահմաններում: Ըստ նրա, շինությունը վթարային էր և համապատասխան ծառայությունները տեղեկացվել էին այդ մասին:
«Գոյություն ուներ եկեղեցու փլուզման վտանգ, անվտանգության նորմերը պահպանվել էին: Բարեբախտաբար ոչ ոք չի տուժել»,-ընդգծել է նա:

14 May 2012 - 06:53 AMT
В Тбилиси, на улице Серебряной, обвалилась стена армянской церкви Сурб Ншан. Обломки повредили стоящий рядом жилой дом и разрушили его. К счастью, никто не пострадал, но семья осталась без крова над головой.
Причиной разрушения церкви, которая была построена в 1701 году, стали ливневые дожди последних дней.
Как заявил начальник оперативного департамента службы по чрезвычайным ситуациям Нодар Чумбадзе, случай произошел, приблизительно в 02:30. По его же информации, здание было аварийным и соответствующие службы были проинформированы по этому поводу.
"Существовала угроза обрушения церкви, нормы безопасности были соблюдены. К счастью, никто не пострадал"-отметил Нодар Чумбадзе.