17 May 2012 - 13:16 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին մասնակցել է Շուշիի շրջանի Բերդաձորի ենթաշրջանի գյուղերի ազատագրման 20-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հաղորդում են նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
«Երկրի ղեկավարը ծաղկեպսակ է դրել Արցախյան գոյամարտում զոհված բերդաձորցիների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին և մարտական գործողությունների ժամանակ ցուցաբերած խիզախության համար պետական պարգևներ հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների»,–նշված է վարչության տարածած հաղորդման մեջ։
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Հայաստանից և Սփյուռքից հյուրեր:

17 Май 2012 - 13:18 AMT
17 мая президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 20-ой годовщине освобождения сел Бердадзорского подрайона Шушинского района.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, глава государства возложил венок к памятнику бердадзорцев, погибших в арцахской освободительной борьбе, и вручил государственные награды группе воинов-освободителей, проявивших отвагу в боевых действиях.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, должностные лица республики, гости из Армении и Диаспоры.