24 Մարտ 2003 - 17:36 AMT
ԱՅՍՕՐ ԲՐՅՈՒՍԵԼՈՒՄ ԲԱՑՎՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ԵՎՐԱՄԻՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՆԻՍՏԸ
Մարտի 24-25-ը Բրյուսելում կկայանա Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական 5-րդ նիստը: Ինչպես «Արմինֆո» գործակալությանն է հաղորդել ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Եվրամիության մայրաքաղաք է մեկնել Հայաստանի Ազգային ժողովի պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված են տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ: Հ.Հովհաննիսյանի խոսքերով, նիստի ընթացքում կքննարկվեն բազմաթիվ հարցեր, մասնավորապես` Հայաստան-Եվրամիություն փոխհարաբերությունները տնտեսական եւ քաղաքական ոլորտներում, տարածաշրջանային համագործակցության հնարավորությունները, Հայաստանի հարաբերությունները հարեւան երկրների, այդ թվում Թուրքիայի հետ: Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը կդառնա քննարկման առանձին թեմա:

24 Март 2003 - 17:36 AMT
СЕГОДНЯ В БРЮССЕЛЕ ОТКРЫВАЕТСЯ ЗАСЕДАНИЕ МЕЖПАРЛАМЕНТСКОЙ КОМИССИИ ПО СОТРУДНИЧЕСТВУ АРМЕНИЯ-ЕВРОСОЮЗ
24-25 марта в Брюсселе состоится очередное 5-е заседание межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения-Евросоюз. Как сообщил агентству “Арминфо” председатель комиссии Национального собрания РА по внешним вопросам Ованнес Ованнисян, в столицу Евросоюза отбыла парламентская делегация Армении, в составе представителей различных политических сил страны. По словам О. Ованнисяна, на заседании, в частности, будут обсуждаться вопросы взаимоотношений между Арменией и Евросоюзом в экономической и политической сферах, возможности регионального сотрудничества, взаимоотношения Армении с соседями, в том числе и с Турцией. Нагорный Карабах будет отдельной темой обсуждения.