«Չեխիայի հավաքականի հետ խաղը շատ ծանր կլինի: Տոմաշ Բերդիխը երկար ժամանակ եղել է համաշխարհային վարկանիշի լավագույն տասնյակում: Ռադեկ Շտեպանեկը շատ տաղանդավոր ու ուժեղ թենիսիստ է: Բայց մենք տանն ենք խաղալու, դա մեզ կօգնի, բայց հանդիպումը թեթև չի լինի»,-ասել է արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը:
Նալբանդյանը Արգենտինայի հավաքականի կազմում սեպտեմբերի 14-16 Չեխիայի դեմ կխաղա Բուենոս Այրեսում Parque Roca կորտերում Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչում:
Թենիսիստը խոստովանել է, որ կցանկանար մասնակցել Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին: «Ռոլան Գարոսից» հետո պարզ կդառնա, ես կմեկնեմ Լոնդոն, թե ոչ: Եթե մասնակցեմ Օլիմպիադային, ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի Արգենտինայի համար մեդալ նվաճեմ»:
Հունիսի 11-ին հայտնի կդառնան Օլիմպիական խաղերի մասնակից թենիսիստների անունները: Իսկ հունիսի 11-17 Նալբանդյանը կմասնակցի Լոնդոնի Queen's Club մրցաշարին:

“Матч против сборной Чехии будет очень тяжелым. Томаш Бердых долгое время входит в лучшую десятку мирового рейтинга, Радек Штепанек очень талантливый и сильный теннисист. Но мы будем играть у нас дома, это поможет нам, но встреча будет не легкой”,- сказал аргентинский теннисист Давид Налбандян.
Налбандян в составе сборной Аргентины 14-16 сентября в Буэнос-Айресе на кортах Parque Roca в полуфинале Кубка Дэвиса сыграет против сборной Чехии.
Теннисист признался, что хочет выступить на Олимпийских играх в Лондоне: “После завершения Ролан Гарроса станет ясно, поеду ли я в Лондон или нет. Если я смогу попасть на Олимпиаду, то сделаю все, что бы завоевать медаль для Аргентины”.
11 июня, после завершения Ролан Гарроса станут известны имена теннисистов, которые выступят на Олимпийских играх. А 11-17 июня Налбандян сыграет в лондонском турнире Queen's Club.