Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Թուրքիա է հրավիրվել` մասնակցելու Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՍՏՀԿ) երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը, որը տեղի կունենա հունիսի 26-ին Ստամբուլում, հաղորդում է Zaman թերթը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը, Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերն ընդունելու, հանդիպումների և այցի մասին կհաղորդվի մոտ օրերս:
2008թ. նոյեմբերին Էդվարդ Նալբանդյանը մեկօրյա այց կատարեց Ստամբուլ` որպես ՍՏՀԿ գործող նախագահ: Թուրքիայի այդ ժամանակվա ԱԳ նախարար Ալի Բաբաջանն իր հերթին հայ պաշտոնակցի հրավերով մասնակցեց ՍՏՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների գագաթաժողովին, որը տեղի ունեցավ 2009թ. Երևանում:

7 Июнь 2012 - 09:18 AMT
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян приглашен в Турцию для участия во встрече глав МИД стран-членов Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС), которая состоится в Стамбуле 26 июня, сообщает газета Zaman.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян на вопрос о принятии приглашения, о встречах и визита Эдварда Налбандяна будет сообщено в ближайшем будущем.
В ноябре 2008 года Эдвард Налбандян совершил однодневный визит в Стамбул в качестве действующего председателя ОЧЭС. В свою очередь тогдашний глава МИД Турции Али Бабаджан по приглашению армянского коллеги также принял участие в саммите глав МИД стран-членов ОЧЭС, состоявшемся в Ереване в 2009 году.