Մայիս ամսին Արցախում գրանցվել է 49 ամուսնություն: Ինչպես տեղեկացանք ԼՂՀ արդարադատության նախարարությունում, 49 ամուսնությունից 18-ը գրանցվել է Ստեփանակերտի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման տարածքային բաժնում, հայտնում է Karabakh-open.info, հղում անելով ԼՂՀ արդարադատության նախարարությանը:
Շրջաններից ամենաշատ ամուսնությունը գրանցվել է Մարտունու եւ Մարտակերտի շրջաններում՝ համապատասխանաբար 9 եւ 7: Ամուսնություն չի գրանցվել Շահումյանի շրջանում։
10 ամուսնալուծություններից 5-ը բաժին է ընկնում Ստեփանակերտին: Ամսվա ընթացքում ամուսնալուծություններ չեն գրանցվել Մարտակերտի, Հադրութի եւ Շահումյանի ՔԿԱԳ տարածքային բաժիններում:
Հանրապետությունում նշված ժամանակահատվածում գրանցվել է 226 ծնունդ: Ամենաշատ ծնունդը գրանցվել է Ստեփանակերտում՝ 105: Ծնունդների քանակով երկրորդ տեղում է Ասկերանի՝ 26 ծնունդով, իսկ երրորդում՝ Մարտակերտի՝ 25 ծնունդով, շրջանները:

В течение мая месяца в Арцахе зарегистрировано 49 браков. Как сообщает Karabakh-open.info со ссылкой на Министерство юстиции НКР, 18 из указанных 49 зарегистрированы в отделе ЗАГС г. Степанакерта.
В разрезе районов больше всех браков заключено в Мартунинском и Мартакертском районах, соответственно – 9 и 7. Браков не зарегистрировано в Шаумянском районе.
5 разводов из 10 приходится на Степанакерт. В течение месяца не было бракоразводных процессов в отделах ЗАГС Мартакертского, Гадрутского и Шаумянского районов.
За отмеченный период в республике родились 226 детей, 105 из которых – в Степанакерте. На втором месте по числу рождений находится Аскеранский район – 26 детей, на третьем – Мартакертский, где родились 25 детей.