Ղարաբաղյան հակամարտության շփման գծում հակառակորդի կողմից վերջին օրերի ընթացքում պարբերաբար ավելի ինտենսիվ կերպով խախտվում է հրադադարի ռեժիմը։ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը նշելով, որ անհրաժեշտության դեպքում տրվում է համարժեք պատասխան, ամբողջությամբ վերահսկվում է սահմանի անվտանգությունը, զոհեր և վիրավորներ չկան։
Հունիսի 8–ի առավոտյան ադրբեջանական 1news.az գործակալությունը տեղեկատվություն էր տարածել, թե իբր հունիսի 7-8–ին հայկական զինված ուժերը «Աղդամի ուղղությամբ կրակ են բացել ադրբեջանական ԶՈՒ–ի վրա»։ Կայքը հաղորդում է նաև, որ «մի օր առաջ հայական ԶՈւ–ի կողմից կրակ է բացվել նաև Ֆիզուլիի ուղղությամբ և պատասխան կրակի ժամանակ մի քանի հայ զինվորներ են սպանվել»։

8 Июнь 2012 - 07:39 AMT
На линии соприкосновения в зоне Карабахского конфликта в течение последних дней со стороны Азербайджана все интенсивнее стал нарушаться режим прекращения огня. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net об этом сказал пресс-секретарь Армии обороны Арцаха Сенор Асратян, отметив, что в случае необходимости дается адекватный ответ, безопасность границы полностью контролируется, с армянской стороны погибших и раненых нет.
Утром 8-го июня агентство 1news.az распространило сообщение о том, что якобы 7-8 июня армянские вооруженные силы в направлении Агдама открыли огонь по азербайджанским ВС. Сайт сообщает, что днем ранее армянскими ВС был открыт огонь и в направлении Физули, и в результате ответных выстрелов несколько армянских военнослужащих были убиты.