ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը այդ ցուցակում 1015 միավոր զբաղեցնում է 39-րդ հորիզոնականը:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը շարունակում է գլխավորել Նովակ Ջոկովիչը, ով ունի 12280 միավոր: Իսպանացի Ռաֆայել Նադալը, ով «Ռոլան Գարոսի» եզրափակիչում հաղթանակ է տարել Ջոկովիչի նկատմամբ, 10060 միավորով զբաղեցնում է 2-րդ հորիզոնականը: Շվեյցարացի Ռոջեր Ֆեդերերը 9310 միավորով 3-րդն է:
Դավիթ Նալբանդյանը Լոնդոնում հանդես կգա Queen's Club մրցաշարում: Արգենտինացի թենիսիստի առաջին մրցակիցն է լինելու 21-ամյա կանադացի Վասեկ Պոսպիսիլը: Սա լինելու է թենիսիստների առաջին հանդիպումը:

ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира.
Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян поднялся на одну строчку и на 39 месте с 1015 очками.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять Новак Джокович (Сербия) с 12280 очками. Испанец Рафаэль Надаль, который одержал победу над Джоковичем в финале “Ролан Гарроса” с 10060 очками на 2 месте.
Швейцарец Роджер Федерер на 3 строчке с 9310 очками.
Давид Налбандян в Лондоне выступает на турнире Queen's Club. Первым соперником аргентинского теннисиста будет 21-летний Васек Посписил (Канада). Это будет первая встреча теннисистов.