8 Սեպտեմբեր 2004 - 19:05 AMT
ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՈՉ ԿԱՌԱՎԱՐԱԿԱՆ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՄՏԱԴԻՐ ԵՆ ԲՈՂՈՔԻ ԱԿՑԻԱ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼ ԲԱՔՎՈՒՄ ՆԱՏՕ-Ի ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ ՀԱՅ ՍՊԱՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԴԵՄ
Ադրբեջանի ոչ կառավարական կազմակեպությունների ազգային համաժողովը մտադիր է սեպտեմբերի 11-ին բողոքի գործողություն անցկացնել ՆԱՏՕ-ի «Լավագույն համատեղ ջանք-2004» բազմազգ զորավարժություններին հայ սպաների մասնակցության դեմ, որոնք տեղի կունենան Բաքվում «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի 13-26-ը: Այդ մասին «Ինտերֆաքս» գործակալությանը հայտնել է համաժողովի նախագահ Ազայ Ղուլիեւը: «Այսօր առավոտյան մենք ծանուցում ենք ուղարկել Բաքվի քաղաքապետարան` հանրահավաք-երթ արտոնելու խնդրանքով»,- նշել է Ղուլիեւը: Նշենք, որ Ադրբեջանի ոչ կառավարական կազմակեպությունների ազգային համաժողովը միավորում է շուրջ 400 կազմակեպություններ:

8 Сентябрь 2004 - 19:05 AMT
Неправительственные организации Азербайджана намерены провести акцию протеста против участия армянских офицеров в учениях НАТО в Баку
11 сентября Национальный форум неправительственных организаций Азербайджана намерен провести акцию протеста против участия армянских офицеров в многонациональных военных учениях “Лучшее совместное усилие -2004”, которые пройдут в Баку в рамках программы НАТО “Партнерство во имя мира” 13-26 сентября. Об этом агентству “Интерфакс” заявил председатель форума Азай Гулиев. “Сегодня утром мы направили в мерию Баку заявку с просьбой разерешить проведение митинга-шествия”, заявил Гулиев. Отметим, что в Национальный форум неправительственных организаций Азербайджана входит около 400 объединений.