Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը, որը որակազրկվել է Լոնդոնում եզրափակիչ մրցաշարի ժամանակ ոչ մարզական վարքագծի համար, ներողություն է խնդրել իր երկրպագուներից անզուսպ պահվածքի համար: Queen’s Club եզրափակչում նա հանդիպում էր խորվաթ Մարին Չիլիչի հետ:
Բաց թողնելով փոխանցումը երկրորդ սեթի 7-րդ գեյմում՝ Նալբանդյանը ոտքով հրել է գովազդային վահանակը, որը եզրագծում էր գծային մրցավարի աթոռը, և վնասել է նրա ոտքը: Խաղի գլխավոր մրցավարը դրանից հետո անհապաղ դադարեցրել է խաղն ու որակազրկել Նալբանդյանին:
«Ես ափսոսում եմ, որ արեցի դա: Այդ պահին ես շատ ջղայնացած էի ինքս ինձ վրա , երբեմն նման զգացմունքները դժվար է վերահսկել: Ես համաձայն եմ, որ սարսափելի սխալ եմ գործել, սակայն բոլորն են սխալներ թույլ տալիս: Ես չէի ցանկանա, որ ամեն ինչ հենց այսպես ավարտվեր: Ներողություն եմ խնդրում բոլոր երկրպագուներից»,-ասել է Նալբանդյանը պարգևատրման արարողության ժամանակ:

Аргентинский теннисист Давид Налбандян, дисквалифицированный по ходу финального матча турнира в Лондоне за неспортивное поведение, извинился перед болельщиками за свою несдержанность. В финале Queen’s Club он встречался с хорватом Марином Чиличем.
Упустив свою подачу в седьмом гейме второго сета, Налбандян пнул ногой рекламный щит, окружающий кресло линейного арбитра, и разбил тому ногу. Главный судья матча незамедлительно после этого остановил игру и дисквалифицировал Налбандяна.
"Я сожалею, что сделал это. В тот момент я был очень зол на себя и иногда такое сложно контролировать. Я соглашусь, что совершил ужасную ошибку, но все допускают ошибки. Я не хотел, чтобы все закончилось именно так. Приношу извинения всем болельщикам", – сказал Налбандян на церемонии награждения.