Հունիսի 18-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադտկեն (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) և Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա) համատեղ հանդիպում ունեցան Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը:
Համանախագահները նախարարների հետ քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացում առաջընթաց արձանագրելու նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերը, ինչպես նաև հումանիտար շփումների զարգացման, պատմամշակութային արժեքների պահպանության ու հրադադարի խախտումների հետաքննության մեխանիզմի ստեղծման ուղղությամբ հետագա աշխատանքները:
Համանախագահները նաև խորը մտահոգություն հայտնեցին առճակատման գծերում վերջին միջադեպերի կապակցությամբ և ընդգծեցին 1994թ. զինադադարի համաձայնության հարգման անհրաժեշտությունը:
Արտաքին գործերի նախարարներն իրենց վճռականությունը հայտնեցին շարունակելու աշխատանքը Մինսկի խմբի համանախագահների հետ` խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ և իրենց պատրաստակամությունը` ձեռնարկելու վստահության ամրապնդման միջոցներ, ինչը կարող է բարելավել մթնոլորտը բանակցությունների ընթացքի համար:
Հանդիպումն անցավ դրական, կառուցողական մթնոլորտում: Որպես հաջորդ քայլ` համանախագահներն առաջիկա շաբաթներին կայցելեն տարածաշրջան:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Роберт Брадтке (США), Игорь Попов (Россия) и Жак Фор (Франция) 18 июня в Париже встретились с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым. На встрече присутствовал также специальный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
В ходе встречи были обсуждены направленные на достижение прогресса в урегулировании карабахского конфликта предпринимаемые шаги, а также усилия по развитию гуманитарных контактов, сохранения культурно-исторических ценностей и разработке механизмов расследования нарушения перемирия на линии соприкосновения.
Сопредседатели выразили обеспокоенность последними инцидентами на линии соприкосновения и подчеркнули важность соблюдения установленного в 1994 году режима прекращения огня.
В свою очередь министры выразили решительность продолжать сотрудничество с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, направленное на поиск мирного решения карабахского конфликта, и готовность предпринять меры по установлению доверия, что может улучшить атмосферу переговорного процесса.
Встреча прошла в конструктивной обстановке. В качестве следующего шага сопредседатели в ближайшие недели посетят регион.