25 Հունիս 2012 - 10:23 AMT
Մինչ Սոչիիի 2014թ. Օլիմպիադան Ռուսաստանի հարավում կստեղծվի հակաօդային պաշտպանության ուժերի հատուկ խմբավորում: Այդ մասին հայտարարել է ՌՕՈւ հրամանատար և Հարավային ռազմական շրջանի ՀՕՊ հրամանատար Անդրեյ Յուդինը, հայտնում է sport-express.ru-ն:
«ՀՕՊ հատուկ խմբավորումը անվտանգություն կապահովի բոլոր բարձրությունների վրա, այդ թվում Սև ծովի տարածքում, ներառյալ զենիթահրթիռային համալիրներն ու փոքր հեռահարության համալիրները»,-ասել է Յուդինը:
Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ հակաօդային պաշտպանությունը Կովկասում շատ ամուր է և լիովին ապահովում է անվտանգությունը:

25 Июнь 2012 - 09:59 AMT
Специальная группировка сил противовоздушной обороны будет создана на юге России к Олимпиаде 2014 года в Сочи. Об этом сообщил командующий войсками ВВС и ПВО Южного военного округа Андрей Юдин, передает sport-express.ru.
“Специальная группировка ПВО обеспечит безопасность на всех высотах, в том числе в акватории Черного моря, включая зенитно-ракетные комплексы и комплексы малой дальности", – сказал Юдин.
По его словам, на сегодняшний день противовоздушная оборона на Кавказе очень надежна и полностью обеспечивает безопасность.