Ադրբեջանի Աբշերոնի շրջանում ճանապարհի եզրին մեծ քանակությամբ զինամթերք է հայտնաբերվել, ուրբաթ օրը հաղորդել է Ադրբեջանի ԱԻՆ պաշտոնական կայքը:
ԱԻՆ ճգնաժամային իրավիճակների վարչության կենտրոն հաղորդագրություն է ստացվել այն մասին, որ Աբշերոնի շրջանի Ֆաթմայի-Փիրշագի ճանապարհին մեծ քանակությամբ զինամթերք է հայտնաբերվել: Դեպքի վայր անհապաղ ուղղվել են փրկարարների համապատասխան ուժերն ու նախարարության մասնագետները:
Փրկարարները տեղում անվտանգության անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկել, և ԱԻՆ մասնագետները համապատասխան կառույցների աշխատակիցների հետ միասին զննել են հայտնաբերված զինամթերքը: Հաստատվել է, որ 54 միավոր պայթուցիկ զինամթերքը (նռնակներ և այլն), 1771 միավոր զինամթերքը (ինքնաձիգների պահեստատուփեր, ատրճանակի փամփուշտներ և այլն) պիտանի են գործածման համար: Հայտնաբերված զինամթերքը վնասազերծվել է և փոխանցվել համապատասխան մարմիններին:

В Абшеронском районе Азербайджана на обочине дороги обнаружено большое количество боеприпасов, сообщил в пятницу официальный сайт МЧС Азербайджана.
В центр управления при кризисных ситуациях МЧС поступило сообщение о том, что на обочине дороги Фатмаи-Пиршаги в Абшеронском районе обнаружено большое количество боеприпасов. Незамедлительно на место происшествия были направлены соответствующие силы спасателей и специалисты министерства.
Спасатели осуществили на месте необходимые меры безопасности, и специалисты МЧС вместе с сотрудниками соответствующих структур осмотрели обнаруженные боеприпасы. Было установлено, что 54 единицы взрывчатых боеприпасов (гранаты и др.), 1771 единица боеприпасов (магазины для автоматов, патроны для ружья и др.) пригодны для использования. Обнаруженные боеприпасы были обезврежены и переданы в соответствующие органы.