Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Ստեփանակերտ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովին (ՌԴ) և Ժակ Ֆորին (Ֆրանսիա): Այս մասին հաղորդում են նախագահի մամուլի ծառայությունից։
Նախագահ Սահակյանը համանախագահների հետ քննարկել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ հակամարտության կարգավորման ամենամեծ խոչընդոտները Ադրբեջանի կողմից վարվող ապակառուցողական քաղաքականությունն է և բանակցային խեղաթյուրված ձևաչափը: Այս առումով երկրի ղեկավարը կոչ է արել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին շարունակել իրենց աշխատանքը՝ Ադրբեջանին կառուցողական հուն բերելու և լիարժեք ձևաչափը վերականգնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Վասիլի Աթաջանյանը, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը, պաշտոնատար այլ անձինք:

11 июля Президент НКР Бако Саакян принял прибывших в Степанакерт сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке (США), Игоря Попова (РФ) и Жака Фора (Франция).
Президент Бако Саакян обсудил с сопредседателями вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов.
Он отметил, что самым большим препятствием на пути урегулирования конфликта является деструктивная политика Азербайджана и искаженный формат переговоров. В данном контексте глава государства призвал сопредседателей Минской группы ОБСЕ продолжить работу по переводу Азербайджана в конструктивное русло и восстановление полноценного переговорного формата.
На встрече присутствовали исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Арцах Василий Атаджанян, личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспшик, другие должностные лица, сообщают в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.