Քրիս Բոխչալյանի «Ավազե ամրոցի աղջիկները» վեպը հայտարարվել է ԱՄՆ-ում շաբաթվա ամենաշատ ընթերցված գիրքը: Այդ մասին հայտնում է «Ասպարեզը», հղում տալով Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբին:
Ամերիկացի հայտնի շոումեն, դերասանուհի Օփրա Ուինֆրիի Oprah.com կայքում, մի շարք նոր հրատարակված գրքերի շարքում ընդգրկել էր նաև Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող այս գիրքը:
The Columbus Dispatch-ի թղթակից Մարգարեթ Քվամը գրքի մասին գրել է. «Ավազե ամրոցի աղջիկները» պատմավեպում Բոխչալյանը մեզ տանում է բոլորովին այլ ճանապարհորդության: Գրավիչ պատմության մեջ ճանապահորդությունը կատարվում է 1915 թ-ի Հալեպի և 2012 թ-ի Նյու Յորքի միջև: Պատմական սիրավեպում շատ խորն է արտահայտվում հեղինակի հայկական մշակութային ժառանգությունը»:

Исторический роман американского писателя Криса Бохчаляна о Геноциде армян “Девушки песчаного замка” признан самой читаемой книгой недели. Об этом сообщает “Аспарез”, ссылаясь на Армянский национальный комитет Америки.
Известный американский шоумен, актриса Опра Уинфри на сайте “Oprah.com” наряду с другими новинками книгоиздательства поместила книгу о Геноциде армян.
Корреспондент “The Columbus Dispatch” Маргарэт Квам о книге “Девушки песчаного замка” написала следующие строки: “В историческом романе “Девушки песчаного замка” Крис Бохчалян сопровождает нас в совершенно иное путешествие. В захватывающей истории рассказывается о путешествии из Алеппо 1915 года в Нью-Йорк 2012 года. В историческом романе автор ярко отразил армянское богатое культурное наследие”.