Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական կոմիտեն դեռ չի հաստատել, որ Եվրոպայի ու աշխարհի չեմպիոն և Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, ծանրորդ Տիգրան Մարտիրոսյանը (77 կգ) վնասվածքի պատճառով չի կարողանա մասնակցել Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին:
Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Լոնդոնից հայտնել է Հանրային Հեռուստատեսության սպորտային մեկնաբան Կարեն Գիլոյանը:
“ ՀԱՕԿ-ի աշխատակիցներն ասել են, որ մինչ Տիգրանի ելույթը դեռ 5 օր կա և նա կարող է մասնակցել Օլիմպիադային”,- նշել է Գիլոյանը:
Հավաքականի բժիշկներն անում են ամեն ինչ, որպեսզի ծանրորդը օգոստոսի 1-ին պատրաստ լինի և դուրս գա մրցահարթակ:

28 Июль 2012 - 10:04 AMT
АНОК пока не подтверждает, что тяжелоатлет Тигран Мартиросян из-за травмы не сможет участвовать в Лондонских Олимпийских играх
Армянский национальный олимпийский комитет пока не подтвердил информацию о том, что чемпион Европы и мира, бронзовый медалист Олимпийских игр, тяжелоатлет Тигран Мартиросян (77 кг.) из-за полученной травмы не сможет принимать участия в Лондонских Олимпийских играх. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил из Лондона спортивный комментатор Общественного телевидения РА Карен Гилоян. “Сотрудники комитета заявили, что до выступления Тиграна еще есть 5 дней, и он сможет участвовать в играх”, – сказал Гилоян.