31 Հուլիս 2012 - 11:07 AMT
Օլիմպիադայի կազմակերպիչները կարողացել են մասնակիորեն լուծել տրիբունաներում ազատ մնացած տեղերի հարցը, հուլիսի 30-ին վաճառքի հանելով մոտ 3 000 տոմս: Բոլոր տոմսերը ստացվել են ազգային ֆեդերացիաներից: Նախատեսվում է, որ ֆեդերացիաները յուրաքանչյուր մրցութային օրվանից առաջ կհանձնեն չիրացված տոմսերն, իսկ կազմակերպիչները վաճառքի կհանեն դրանք:
«Մենք երեկ խոսում էինք ֆեդերացիաների հետ թափուր տեղերի մասին: Արդյունքում հաջողվեց վաճառքի հանել 3000 տոմս, բոլոր տոմսերն իրացվել են»,-ասել է կազմկոմիտեի ներկայացուցիչ Ջեքի Բրոք-Դոյլը:

31 Июль 2012 - 07:36 AMT
Организаторы Олимпиады смогли частично устранить проблему пустых мест на трибунах, вернув в продажу 30 июля около трех тысяч билетов. Все эти билеты получены от национальных федераций. Планируется, что федерации будут перед каждым соревновательным днем отдавать лишние места, а организаторы пустят их в продажу.
“Мы поговорили вчера с федерациями по поводу пустых мест. В результате удалось вернуть в продажу около 3000 билетов, и они все были реализованы. Теперь мы будем делать такие акции на постоянной основе”, — сообщила британским СМИ директор по коммуникациям оргкомитета Олимпиады Джеки Брок-Дойл.