Երեկ Վրաստանի առաջին տիկին Սանդրա Ռուլովսը այցելել է Նորագավիթում գտնվող Հայաստանի միակ վրացական Սբ.Հարություն եկեղեցին (նախկին հայկական գավիթ, որը փոխանցվել է Հայաստանի վրացական համայնքին): Ռուլովսը այցելել է նաեւ «Էրեբունի» հիվանդանոց: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Էրեբունի հիվանդանոցում վրացի մասնագետների եւ ուսանողների վերապատրաստման վերաբերյալ:
Երեկ տեղի է ունեցել Հայ-վրացական գործարար համագործակցության ասոցիացիայի (ՀՎԳՀԱ) առաջին նիստը: Հայաստանի վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը հաղորդել է, որ Վրաստանը ներկայացրել է Հայաստանին սեփականաշնորհման ենթակա վրացական ձեռնարկությունների ցուցակը հայկական ներդրումների համար: Ինչպես հայտարարել է նիստի ժամանակ Վրաստանի խորհրդարանի «մեծամասնական» խմբակցության նախագահ Բեսո Ջուղելին, իր գլխավորած խմբակցությունը 2005 թվականի հունվարին հանդես կգա առաջարկով` համապատասխան օրենքինց հանել դրույթը հայ-վրացական սահմանը հատելու համար նախատեսված վճարումների վերաբերյալ, ինչը թույլ կտա աշխուժացնել առեւտուրը Վրաստանի եւ Հայաստանի սահմանամերձ տարածքում: Հաստատված կարգի համաձայն Ասոցիացիայում կգործի 10 հանձնաժողով յուրաքանչյուր կողմից:

Вчера первая леди Грузии Сандра Руловс посетила,находящуюся в Норагавите, единственную в Армении грузинскую церковь Св. Воскресения (бывший армянская часовня переданная грузинской общине Армении). Госпожа Руловс посетила также клинику “Эребуни”. Была достигнута договоренность о переподготовке грузинских специалистов и студентов в клинике Эребуни.
Вчера же состоялось первое заседание Ассоциации армяно-грузинского делового сотрудничества (АГАДЕС). Премьер Армении Андраник Маркарян сообщил, что Грузия представила Армении список подлежащих приватизации грузинских предприятий для армянских инвестиций. Как заявил в ходе заседания председатель фракции парламента Грузии “Мажоритарий” Бесо Джугели, возглавляемая им фракция в январе 2005 года выступит с предложением об изъятии из соответствующего закона, положения о платежах за пересечение армяно-грузинской границы, что позволит активизировать торговлю в приграничной территории Грузии и Армении. В соответствии с утвержденной структурой в Ассоциации будут действовать 10 комиссий с каждой из сторон.