1 Օգոստոս 2012 - 09:59 AMT
Excel կենտրոնի մոտ տոմսերի վաճառքով զբաղվող մարդը, որտեղ անցնում են օլիմպիական մրցումները, հազիվ թե պաշտոնապես Ադրբեջանն էր ներկայացնում, հայտարարել են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում ադրբեջանական պատվիրակության անդամները:
«Տոմսերը չեն հերիքում նույնիսկ ադրբեջանցիների համար: Ես ինքս գնում եմ տոմսերը 125 ֆունտով և փոխանցում եմ Ադրբեջանի պաշտոնական ներկայացուցիչներին: Վերջին շաբաթում, Օլիմպիադայի մեկնարկից ի վեր, ես 2000 ֆունտ եմ ծախսել տոմսերի համար: Ոչ ոք չի կարող այդքան տոմս ունենալ, որքան ասվում է հաղորդագրության մեջ»,-Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար Մադաթովի խոսնք է մեջբերում Բի-բի-սիի ադրբեջանական ծառայությունը:
Ըստ բրիտանական Sky News-ի, թաքնված տեսախցիկը գրանցել է, թե ինչպես են ադրբեջանցի պաշտոնյաները օլիմպիական մրցումների տոմսեր վաճառում Լոնդոնի Excel կենտրոնի առջև:
Sky News-ը պնդում է, որ տոմսերի վրա, որոնք վաճառում է ադրբեջանական դրոշն ուսերին գցած ոմն մեկը, ընթերցվում է «Ադրբեջանական օլիմպիական կոմիտե» գրառումը:

Человек, торгующий билетами перед центром Excel, где проходят олимпийские соревнования, вряд ли официально представляет Азербайджан, заявил в азербайджанской делегации на Олимпийских играх в Лондоне.
“Азербайджанцам самим билетов не хватает. Я сам покупаю билеты по 125 фунтов и передаю их официальным представителям Азербайджана. За последнюю неделю, то есть со дня начала Олимпиады, я потратил 2000 фунтов на билеты – чеки у меня. Ни у кого не может быть столько билетов, сколько утверждается в сообщениях", – передает слова руководителя делегации Ильхама Мадатова азербайджанская служба Би-би-си.
По утверждению британского телеканала Sky News, скрытая камера его журналистов запечатлела, как азербайджанские официальные лица продают билеты на олимпийские соревнования перед олимпийским центром Excel в Лондоне.
В сообщении Sky News утверждается, что на билетах, которыми торгует лицо с наброшенным на плечи азербайджанским флагом, читается надпись "Азербайджанский Олимпийский Комитет".
Мадатов эту информацию опроверг и подчеркнул, что это утверждение не соответствует действительности.