1 Օգոստոս 2012 - 12:03 AMT
Ադրբեջանական բանակում հերթական արտակարգ պատահարն է, որի արդյունքում մահացել է Գերանբոյի շրջանի ՊՆ N զորամասի զինվոր Մեհդի Բահադիր օղլու Սուլթանովը: Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, նա «մահացել է իր ինքնաձիգից բացված կրակի արդյունքում»: Ըստ նախնական վարկածի, Սուլթանովը մահացել է իրեն ամրագրված զենքից բացված կրակի արդյունքում:
Պաշտպանության մամլո ծառայությունը այդ լուրը հաստատել է ԱՊԱ գործակալությանը: Փաստով քննություն է ընթանում:
Տառացիորեն օրերս, հուլիսի 30-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ մեկ այլ զինվոր Աբբասով Օրհան Ղահրաման օղլուն, 1992թ. ծնված, զոհվեց զինակցի ձեռքից զենքի հետ անզգույշ վարվելու արդյունքում:

В армии Азербайджана очередное ЧП, в результате которого скончался солдат «N»-ской воинской части Минобороны в Геранбойском районе Мехди Бахадыр оглу Султанов. Как сообщают азербайджанские СМИ, он “умер в результате огня, открытого из его автомата”. По предварительной версии, М.Султанов скончался в результате огня, открытого из табельного оружия.
В пресс-службе Минобороны этот факт подтвердили АПА. По факту ведется расследование.
Буквально на днях, 30-го июля, солдат другой части ВС Азербайджана Аббасов Орхан Гахраман оглу, 1992 года рождения, погиб в результате неосторожного обращения своего сослуживца с огнестрельным оружием.