3 Օգոստոս 2012 - 10:03 AMT
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, Ադրբեջանի ՊՆ մամլո ծառայության վրա հղումով, հայտնում են, որ Ադրբեջանի ՊՆ N զորամասում, որ տեղակայված է Նախիջևանում, ինքնասպանություն է կատարվել:
Ադրբեջանի ազգային բանակի զինծառայող 19-ամյա Ռաֆիգ օղլու Իբաևը կրակել է իր վրա սեփական ծառայողական զենքից: Ընթանում է քննություն:
Օգոստոսի 1-ին ադրբեջանական բանակում հերթական արտակարգ պատահարն էր տեղի ունեցել, որի արդյունքում մահացել է Գերանբոյի շրջանի ՊՆ N զորամասի զինվոր Մեհդի Բահադիր օղլու Սուլթանովը: Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, նա «մահացել է իր ինքնաձիգից բացված կրակի արդյունքում»: Ըստ նախնական վարկածի, Սուլթանովը մահացել է իրեն ամրագրված զենքից բացված կրակի արդյունքում:
Պաշտպանության մամլո ծառայությունը այդ լուրը հաստատել է ԱՊԱ գործակալությանը: Փաստով քննություն է ընթանում: Տառացիորեն օրերս, հուլիսի 30-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ մեկ այլ զինվոր Աբբասով Օրհան Ղահրաման օղլուն, 1992թ. ծնված, զոհվեց զինակցի ձեռքից զենքի հետ անզգույշ վարվելու արդյունքում:

3 Август 2012 - 09:53 AMT
Азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Министерства обороны Азербайджана сообщают, что в “N”-ой воинской части Минобороны АР, дислоцированной в Нахчыване, произошло самоубийство.
Военнослужащий Национальной армии Азербайджана, 19-летний Исмаил Рафиг оглу Ибаев покончил с собой. Солдат выстрелил в себя из служебного оружия.
По данному факту проводится расследование.
1-го августа в результате очередного ЧП в армии Азербайджана скончался солдат «N»-ской воинской части Минобороны в Геранбойском районе Мехди Бахадыр оглу Султанов. Как сообщают азербайджанские СМИ, он “умер в результате огня, открытого из его автомата”. По предварительной версии, М.Султанов скончался в результате огня, открытого из табельного оружия.
В пресс-службе Минобороны этот факт подтвердили АПА. По факту ведется расследование. 30-го июля, солдат другой части ВС Азербайджана Аббасов Орхан Гахраман оглу, 1992 года рождения, погиб в результате неосторожного обращения своего сослуживца с огнестрельным оружием.