3 Օգոստոս 2012 - 11:35 AMT
2014թ. Սոչիի Օլիմպիական խաղերի հանդիսավոր բացումը կլինի ավելի հակիճ և դինամիկ, քան Լոնդոնի Օլիմպիադան, հայտնել է ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը:
«Ձմեռային խաղերին ավանդաբար ավելի քիչ թիմեր են մասնակցում և մենք կաշխատենք արարողությունն ավելի դինամիկ դարձնել: Սցենարը պատրաստ կլինի արդեն առաջիկայում և կհասկանանք որքան ժամանակում ենք տեղավորվում: Հաստատ, այն շատ ավելի կարճ կլինի, քան Լոնդոնում»,-ասել է Կոզակը:
Նա հավելել է, որ մարզադաշտը, որտեղ անցնելու են 2014թ. խաղերի հանդիսավոր արարողությունները, պատրաստ կլինի փորձերի համար 2013թ. օգոստոսին:
Նա հավելել է, որ լավ կլիներ յուրացնել Լոնդոնի փորձն ու բնակիչներին ներգրավել հանդիսավոր արարողությունների մեջ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Торжественная церемония открытия зимних Олимпийских игр в Сочи в 2014 году будет короче и динамичнее, чем на Олимпиаде в Лондоне, сообщил вице-премьер России Дмитрий Козак.
"У нас на зимних играх всегда команд меньше, и мы постараемся сделать саму церемонию открытия более динамичной. Уже сценарий будет в ближайшее время с хронометражем, и мы будем понимать, в какое время мы уложимся. Это точно будет значительно короче, чем то, что было в Лондоне", – сказал Козак.
Он добавил, что стадион, где будут проходить торжественные церемонии игр 2014 года, должен быть готов для начала репетиций в августе 2013 года.
Козак добавил, что было бы хорошо перенять опыт Лондона и привлечь жителей к участию в торжественных церемониях, передает РИА Новости.