Առաջիկայում Հայաստանի հավաքականի և Ամստերդամի «Այաքսի» կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը բժշկական զննում կանցնի «Կուբանում», որից հետո պայմանագիր կստորագրի ռուսական ակումբի հետ:
«Մեզ մոտ անցում կատարելու բանակցությունների ակտիվ փուլը սկսվել է այն բանից հետո, երբ նրա թեկնածությունը հաստատել թիմի գլխավոր մարզիչ Դան Պետրեսկուն»,- «Կուբանի» մարզական տնօրեն Սերգեյ Դորոնչենկոյի խոսքերը հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա նշել է, որ Օզբիլիսն անցել է եվրոպական ֆուտբոլի հիանալի դպրոց և, չնայած իր երիտասարդ տարիքին, նա ազգային հավաքականի մակարդակի փորձառու խաղացող է և իսկական պրոֆեսիոնալ. «Այնպես որ մենք չենք կասկածում, որ նա օգտակար կլինի թիմին: Մեզ մնում է սպասել բուժզննման արդյունքներին, որպեսզի իսկույն պայմանագիր ստորագրենք»: Գործարքի մարմասնեըը չեն հրապարակվում, սակայն transfermarkt.de մասնագիտացված պորտալի գնահատմամբ ֆուտբոլիստի արժեքը գնահատվում է 600 հազար եվրո:

9 Август 2012 - 06:58 AMT
В ближайшее время полузащитник сборной Армении и амстердамского “Аякса” Арас Озбилис пройдет медосмотр в “Кубани”, после чего и подпишет контракт с российским клубом.
“Мы долго вели этого игрока. Но активная стадия переговоров о его переходе к нам началась сразу после того, как его кандидатуру одобрил главный тренер команды Дан Петреску”,- слова спортивного директора “Кубани” Сергея Доронченко передает официальный сайт клуба.
Он подчеркнул, что Озбилис прошел отличную школу европейского футбола, и, несмотря на свой молодой возраст, это опытный игрок уровня национальной сборной и настоящий профессионал: “Так что мы не сомневаемся, что он будет полезен команде. Нам остается дождаться результатов медицинского осмотра, чтобы сразу же подписать контракт”. Детали сделки не разглашаются, однако, по оценке специализированного портала transfermarkt.de, стоимость футболиста оценивается в 600 тысяч евро.