9 Օգոստոս 2012 - 10:11 AMT
Սիրիա – Լիբանանի սահմանին ապստամբները առևանգել են Հալեպի 22-ամյա հայ բնակիչ Հովսեփ Բալմանուկյանին. նրանք փրկագին են պահանջում` 20 հազար ԱՄՆ դոլար: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց Հայաստանում բնակվող սիրիահայ համայնքի ներկայացուցիչ, ով չցանկացավ հրապարակել իր ինքնությունը:
Նրա խոսքով` երիտասարդի ներկայիս առողջական վիճակի մասին տեղեկություններ չկան:
«20 հազար դոլար փող են ուզում: Ամենայն հավանականության` ծնողները կվճարեն փրկագինը, քանի որ վերջիններս ապստամբներին խնդրել են այն իջեցնել, բայց պատասխան են ստացել` «ոչ մի կոպեկ չենք իջեցնի»,- ասաց համայնքի ներկայացուցիչը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց «Սիրիահայերի աջակցության և օգնության էջի» հիմնադիր-ղեկավար Անահիտ Ադամյանը` իրենց տեղեկություններով` փրկագինն ուզում է վճարել Սիրիայի հայ համայնքը, որի հետ մեզ դեռ չի հաջողվում կապնվել:

На границе Сирии с Ливаном повстанцы похитили 22-х летнего армянина Овсепа Балманукяна из Алеппо. Они требуют выкуп в размере 20 тысяч долларов. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пожелавший остаться неназванным представитель армянской общины Сирии.
По его словам, о состоянии здоровья молодого человека на данный момент ничего не известно.
“В качестве выкупа они требуют 20 тысяч долларов. Скорее всего, родители заплатят выкуп, они попросили повстанцев, чтобы те снизили цену, но получили отказ”, – сказал собеседник агентства.
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net создатель – руководитель “Страницы помощи и содействия сирийским армянам” в Facebook Анаит Адамян, согласно располагаемой ими информации, выкуп хочет заплатить армянская община в Сирии, связаться с которой агентству пока не удалось.