18 Օգոստոս 2012 - 07:45 AMT
Օգոստոսի 19-28-ն արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը հանդես կգա Winston-Salem մրցաշարում, որը տեղի կունենա ԱՄՆ-ում:Մրցաշարին մասնակցելու համար Նալբանդյանը ստացել է wild card:
«Մենք ուրախ ենք, որ Դավիթը կմասնակցի մեր մրցաշարին: Նալբանդյանը մտել է համաշխարհային վարկանիշի առաջին տասնյակի մեջ և տպավորիչ արդյունքներ ցուցադրել այս տարի կայացած մի քանի մրցաշարերում: Նալբանդյանի խաղին հետևելը միշտ մեծ բավականություն է»,- հայտարարել է մրցաշարի տնօրեն Բիլ Օուքսը:
Թենիսիստը բաց կթողնի առաջին շրջանը, նրա մրցակիցը կդառնա Նիկոլայ Դավիդենկո (Ռուսաստան)- Ռոբին Հաաս (Հոլանդիա) զույգի հաղթողը:

19-28 августа аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян выступит на турнире Winston-Salem, который пройдет в США. Для участия в нем Налбандян получил wild card.
“Мы рады, что Давид примет участие в нашем турнире. Налбандян входил в первую десятку мирвоого рейтинга и показывал впечатляющие результаты на некоторых турнирах в этом году. Наблюдать за его игрой всегда огромное удовольствие”, – заявил директор турнира Билл Оукс.
Первый круг теннисист пропустит, его соперником станет победитель пары Николай Давиденко (Россия)- Робин Хаас (Голландия).
Призовой фонд турнира составляет 553,125 долларов. Победитель турнира в одиночном разряде заработает 73,930 долларов и 250 рейтинговых очков.