«Մրցումից հետո ավելի լավ գիտակցեցի, որ իրականում Օլիմպիական արծաթե մեդալն էլ է բարձր պարգև: Իսկապես, շատ ուրախ եմ, որ կարողացել եմ արծաթե մեդալակիր դառնալ»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Օլիմպիական արծաթե մեդալակիր, աշխարհի արծաթե և բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը:
Ջուլֆալակյանը ասաց, որ իր նպատակն է եղել անպայման մեդալ նվաճել Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում և դրա համար այս ողջ ընթացքում տքնաջան աշխատել է:
«Ես գեղեցիկ մենամարտեր անցկացրի, մինչև եզրափակիչ իմ մրցակիցներին ոչ մի միավոր չեմ տվել ու նրանց բոլորին էլ հաղթել եմ երկու մրցափուլերում: Սակայն եզրափակիչում չկարողացա մարտն ավարտել իմ օգտին ու պարտվեցի»,- ավելացրեց մարզիկը:
Մի քանի շաբաթ հանգստանալուց հետո նա կվերսկսի մարզումները և կնախապատրաստվի արդեն մյուս առաջնություններին ու միջազգային մրցաշարերին:

“После соревнований я лучше осознал, что олимпийская серебряная медаль тоже является почетной наградой.
Я действительно, очень рад, что смог стать серебряным призером”, – сказал во время встречи с журналистами серебряный призер Олимпийских игр, серебряный и бронзовый призер Чемпионата мира и чемпион Европы Арсен Джулфалакян.
Джулфалакян сказал, что его целью было любой ценой завоевать медаль на Олимпиаде в Лондоне, и ради этой цели он в течение всего этого времени неустанно тренировался.
“Я провел красивые поединки, до самого финала я не дал своим соперникам заработать ни единого очка и победил их всех в двух турах. Однако, в финале я не смог одолеть противника и проиграл”, – добавил спортсмен.
Через несколько недель отдыха Джулфалакян возобновит тренировки и начнет готовиться к следующим чемпионатам и международным турнирам.