«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է իր բարձր արդյունավետությունը (10 գոլ Ուկրաինայի առաջնության վեց խաղերում): Վերջին խաղում հայ ֆուտբոլիստը երեք գնդակ է ուղարկել «Չեռնոմորեցի» դարպաս, և «Շախտյորը» հաղթել է 5:1 հաշվով:
«Ինչպե՞ս եմ ես դա անում: Դա ես չեմ անում, դա ողջ թիմն է անում: Շնորհակալություն գործընկերներին, որ օգնում են գոլ խփել: Գլխավորը, որ մենք յուրաքանչյուր խաղում հաղթում ենք: Անհատական ձեռքբերումները երկրորդ պլանում են»,- ասել է Մխիթարյանը:
Ֆուտբոլիստի խոսքով, «Չեռնոմորեցի» դարպասի առաջին գրավումը թիմին համոզվածություն է հաղորդել, բայց հակառակորդն էլ չի կորցրել իրեն:
«Նրանք կարող էին գոլ խփել և հավասարեցնել հաշվիը, բայց մենք պաշտպանությունում կենտրոնացած էինք խաղում և խփեցինք երկրորդ գնդակը, հետո ևս երեքը»,- Մխիթարյանի խոսքերը հաղորդում է championat.com-ը:

Хавбек "Шахтера" Генрих Мхитарян прокомментировал свою высокую результативность (10 голов в шести матчах премьер-лиги Украины). В последней игре армянский футболист трижды забил "Черноморцу", а “Шахтер” выиграл со счетом 5:1.
"Как я это делаю? Это не я делаю, это вся команда делает. Спасибо партнерам, что помогают забивать. Главное, что мы побеждаем в каждой игре. Индивидуальные достижения – на втором плане”, – сказал Мхитарян.
По словам футболиста, первый гол в ворота "Черноморца" придал команде уверенности, но и соперник не растерялся.
“Они могли забить и сравнять счет, но мы сыграли сосредоточенно в защите и сами забили второй мяч, потом еще три. А "Черноморец" сражался до последнего, спасибо им за такую игру”, – слова Мхитаряна передает championat.com.