«ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը Beeline), Կոնվերս բանկի և էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի աջակցությամբ էքստրեմալ տարբեր մարզաձևերի 10 թիմ Հայաստանից կմասնակցի Batumi Extreme Fest 2012 էքստրեմալ մարզաձևերի միջազգային 2-րդ փառատոնին:
Ավտո-մոտո փառատոնի կազմակերպիչն է Վրաստանի էքստրեմալ սպորտի Geoextreme ասոցիացիան: Օգոստոսի 23-ից 26-ը անցկացվող մրցումներին կմասնակցեն մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից և այլ երկրներից:
40 հայ մարզիկներ կցուցադրեն իրենց վարպետությունը արտաճանապարհային մեքենաներ վարելու` Jeep-Trial մարզաձևիStandart, Monster, Extreme դասերում, ինչպես նաև մոտոկրոսի և ռաֆթինգի մրցումներում:
«ԱրմենՏել» ընկերության անունից ցանկանում եմ, որ մեր մարզիկների հաջող ելույթները ցուցաբերեն թիմային ոգի, փոխօգնություն և հաղթանակի անսասան ձգտում: Երիտասարդների մոտ հենց այդ հատկանիշների արտահայտմանն է ձգտում «ԱրմենՏել» ընկերությունը, սատարելով երիտասարդության շրջանում անցկացվող մարզական տարբեր նախաձեռնություններն ու նախագծերը», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Միջազգային մրցաշարին մասնակցելու հերթական հրավերը` մեր երիտասարդ մարզիների ևս մեկ հաջողությունն է: Հաճելի է տեսնել, որ մրցաշարից մրցաշար աճում է նրանց վարպետությունը, շատանում են հաղթանակները, բարձրացնելով Հայաստանի էքստրեմալ սպորտի համբավը», – ասաց էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանը, հաղորդում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի մամլո ծառայությունը:
Jeep Trial` բնական և արհեստական խոչընդոտներով ճանապարհին մեքենա վարելու մրցույթ է: Jeep Trial առաջնության ժամանակ ճանապարհը հաղթահարելու հիմնական չափանիշներն են արագությունը և հստակությունը:
Ռաֆթինգ` լեռնային գետերով կամ թիավարման արհեստական ջրանցքներով արագընթաց վարում է 2, 4 կամ 6-տեղանող փչովի նավակներով:

23 Август 2012 - 09:29 AMT
Армянские спортсмены примут участие в международном соревновании по экстремальным видам спорта Batumi Extreme Fest 2012
При содействии компании «АрменТел» (торговая марка Beeline), ЗАО «Конверсбанк» и ассоциации экстремального спорта «Адреналин» десять команд по различным видам экстремального спорта из Армении примут участие во втором международном фестивале Batumi Extreme Fest 2012.
Организатором авто-мото фестиваля выступает ассоциация экстремального спорта Грузии Geoextreme. В соревновании, которое пройдет с 23 по 26 августа 2012 года, примут участие спортсмены из Армении, Грузии, России, Украины и ряда других стран.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании «АрменТел», армянские спортсмены в составе 40 человек покажут свое мастерство в спортивных дисциплинах экстремального вождения внедорожников Jeep-Trial в классах Standart, Monster, Extreme, а также в соревнованиях по мотокроссу и рафтингу.
«От имени компании «АрменТел» я желаю нашим спортсменам удачно выступить на предстоящем мероприятии, продемонстрировать командный дух, взаимовыручку и неумолимое стремление к победе. Именно эти качества компания «АрменТел» стремится воспитать среди молодежи, поддерживая различные спортивные инициативы и проекты для подрастающего поколения», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь президент ассоциации экстремального спорта Армении «Адреналин» Арташес Степанян добавил, что приглашение участвовать в очередном соревновании международного класса – еще один успех наших молодых спортсменов. «Нам очень приятно видеть, как от соревнования к соревнованию, растет их мастерство, принося новые победы и повышая престиж школы экстремального спорта Армении», – сказал он.
Jeep-Trial – автомобильное соревнование на дороге с искусственными и естественными препятствиями проводится на скорость и мастерство преодоления трассы, которая разделена на секции. Цель соревнования – прохождение трассы через обозначенные курсовые ворота за минимальное время.
Рафтинг — спортивный сплав по горным рекам и искусственным гребным каналам на 6-ти, 4-ех и 2-местных надувных судах (рафтах).