Արթուր Աբրահամի սպարինգ-մրցակից Դոմինիկ Բրիչը, ով երկու քաշային կարգ ցածր է հանդես գալիս, հայտարարել է, որ հայ բռնցքամարտիկը լավ մարզավիճակում է:
«Արթուրը լավ սպարինգ-մրցակից է, մենք շատ բարձր տեմպերով ենք աշխատել: Կարծում եմ, որ նա լավ մարզավիճակում է և կհաղթի Շիգլիցին»,-ասել է Բրիչը:
Բրիչի խոսքով, Աբրահամն ուժեղ հարվածների է տիրապետում, որը ցնցում է անգամ սաղավարտներով և մարզումային ձեռնոցներով աշխատանքի ժամանակ: Նա հավելել է, որ եթե Աբրահամը հարվածի ինչպես որ հարկն է, ապա կարող է մենամարտը ժամանակից շուտ ավարտել:
Նա հավելել է, Աբրահամ-Շտիգլից մենամարտը հավասար է լինելու, սակայն ելնելով Արթուրի հետ մարզումներից և իմանալով նրա պոտենցիալը,կարելի է կարծել, որ նա կարող է նոկաւոտի ենթարկել Շտիգլիցին:«Այնպես որ Աբրահամի շանսերը մի փոքր ավելի են: Հուսով եմ, որ նա կհաղթի, ես կերկրպագեմ նրան»,-հաղորդում է sportbox.ru-ն:
Արթուր Աբրահամի և երկրորդ միջին քաշային կարգում WBO վարկածով չեմպիոն Ռոբերտ Շտիգլիցի միջև մենամարտը տեղի է ունենալու օգոստոսի 25-ին Բեռլինի O2 արենայում:

Одноклубник и спарринг-партнер Артура Абрахама Доминик Брич, выступающий на две категории ниже, заявил, что армянский боксер набрал отличную форму.
“Артур- очень хороший спарринг-партнер, мы работали с ним в очень высоком темпе. Думаю, что он приобрел хорошую форму и победит Роберта Штиглица”,- сказал Брич.
По словам Брича, у Абрахама очень сильный удар, который потрясает даже во время работы в шлемах и тренировочных перчатках: “Если попадет по Штиглицу как следует, то может досрочно завершить бой. Штиглиц тоже очень быстрый и у него тяжелая рука. Кроме того, поскольку я выдаю удары очень интенсивно, то со мной Артур отрабатывал выносливость”.
Он так же добавил, что поединок Абрахам- Штиглиц будет равный, но, исходя из опыта тренировок с Артуром и представляя его запас, думается, что он способен нокаутировать Штиглица. “Так что шансы Абрахама чуть выше.
Надеюсь на его победу, буду за него болеть”,- передает sportbox.ru.
Бой между Артуром Абрахамом и чемпионом по версии WBO во втором среднем весе Робертом Штиглицем состоится 25 августа в Берлине на арене O2.