Օգոստոսի 30-ին Քուվեյթի Պետությունում ՀՀ դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանը հանդիպում է ունեցել Քուվեյթի ալ-Ահմադի նահանգի նահանգապետ դոկտոր Իբրահիմ ալ-Դուայիջի հետ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում նահանգապետը ներկայացրել է ալ-Ահմադի նահանգում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու լուսաբանել նահանգի դերը երկրի տնտեսության զարգացման գործում:
ՀՀ դեսպանն իր հերթին անդրադարձել է Հայաստանի տնտեսական հնարավորություններին, մասնավորապես` գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության, հանքարդյունաբերության, քիմիական արդյունաբերության և ենթակառուցվածքների բնագավառներում առկա ներուժին` ընդգծելով քուվեյթյան կողմի հետ փոխշահավետ համագործակցություն ծավալելու Հայաստանի նպատակադրվածությունը և պատրաստակամությունը: Նահանգապետի ուշադրությանն են ներկայացվել նաև ՀՀ ներդրումային հնարավորություններն ու տնտեսական զարգացման ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների բնագավառում կատարված աշխատանքներն ու նախատեսվող ծրագրերը:
Հանդիպման ավարտին ալ-Ահմադի նահանգապետը բարձր է գնահատել քուվեյթահայ համայնքի դերը երկրի բարգավաճման գործում` միաժամանակ ցանկություն հայտնելով այցելել Հայաստան ալ-Ահմադի նահանգի և Հայաստանի մարզերի միջև համագործակցության հեռանկարները քննարկելու նպատակով:

30 Август 2012 - 15:17 AMT
Посол Армении в Кувейте Фадей Чарчохлян встретился с губернатором провинции аль-Ахмади доктором Ибрагимом аль-Дуаиджем. Как сообщает пресс-служба МИД РА, на встрече были обсуждены процесс осуществляемых программ, а также роль провинции в деле экономического развития страны.
Посол в свою очередь обратился к экономическим возможностям Армении и существующими потенциалу в разных сферах экономики. Чарчохлян в беседе с губернатором подчеркнул целеустремленность и готовность Армении к установлению взаимовыгодных отношений с кувейтской стороной. Он представил вниманию губернатора инвестиционные возможности и программы экономического развития, а также осуществленные работы и запланированные программы в сфере двухсторонних торгово-экономических отношений.
В заключении встречи губернатор высоко оценил роль армянской общины Кувейта в деле процветания страны, выразив при этом желание посетить Армению для обсуждения программ сотрудничества между областями Армении и провинцией аль-Ахмади.