31 Օգոստոս 2012 - 13:55 AMT
Ռամիլ Սաֆարովի էքստրադիցիայի մասին լուրի և լուսանկարի տակ ադրբեջանցիները մի շարք հիացական և տոնական մեկանաբանություններ են գրել:
Դրանց շարքում կար նաև հետևյալ արտահայտությունը. «Տեսաք, որ փողով կարողացանք գնել սաֆարովին, կարող ենք Ղարաբաղն էլ գնել»:
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, «Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը իր հրամանագրով ներում է շնորհել Ռամիլ Սաֆարովին»:
«Ղեկավարվելով Ադրբեջանի Սահմանադրության 109-րդ հոդվածի 22-րդ մասով պետության ղեկավարը օգոստոսի 31-ին հրամանագիր է ստորագրել Բուդապեշտի քաղաքային դատարանի կողմից 2006թ. ապրիլի 13-ին ցմահ բանտարկության դատապարտված Ադրբեջանի քաղաքացի Ռամիլ Սահիբ օղլու Սաֆարովին ներում շնորհելու մասին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ: Ռ.Սաֆարովը էքստրադիցիայի է ենթարկվել Հունգարիայից, որտեղ կրում էր ցմահ բանտարկությունը: Որպես ապացույց բերվում է Սաֆարովի լուսանկարը Բաքվում:

31 Август 2012 - 14:19 AMT
Под фотографией и сводкой об экстрадиции Рамиля Сафарова азербайджцами был оставлен ряд радостных и восторженных комментариев. Среди них было следующее выражение: “Вы только что видели, как мы смогли выкупить Сафарова, мы можем купить и Карабах”.
Как сообщают азербайджанские СМИ, “президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал указ о помиловании Рамиля Сафарова”.
“Руководствуясь ч. 22 ст. 109 Конституции Азербайджана, 31 августа глава государства подписал указ о помиловании приговоренного 13 апреля 2006 года Будапештским городским судом к пожизненному заключению Рамиля Саиба оглу Сафарова», – говорится в сообщении.
Рамиль Сафаров экстрадирован из Венгрии, где он отбывал пожизненное заклюение, в Азербайджан. В качестве доказательства приводится фотография Сафарова в Баку.