Իսպանիայում շարունակում են քննարկել օրվա թեման, որն առնչվում է Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուին:
Պարտուգալացի ֆուտբոլիստը հայտարարել է, որ իրեն երջանիկ չի զգում «Ռեալում»: Ըստ խաղացողի, նրա տրամադրությունն անմիջապես կապված է մասնագիտական հարցերի հետ: Հաղորդվում էր նաև, որ Ռոնալդուն խնդրել է «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսին թույլ տալ իրեն լքել «Թագավորական ակումբը»:
Ըստ աղբյուրի, Ռոնալդուն կարող է միանգամից երկու ակումբ տեղափոխվել, որից մեկը ֆրանսիական «ՊՍԺ»-ն է, իսկ մյուսը՝ Մախաչկալայի «Անժին»: Ռուսաստանյան ակումբի գլխավոր մարզիչ Գուս Հիդդինկը կարող է շահագրգռված լինել ֆուտբոլիստի ծառայություններում, իսկ ակումբը կարող է գումար չխնայել, խաղացողին «գնելու» համար, հայտնում է championat.com-ը:

3 Сентябрь 2012 - 09:46 AMT
В Испании продолжают обсуждать тему дня, которая имеет отношение к нападающему мадридского "Реала" Криштиану Роналду.
Португальский футболист заявил, что не чувствует себя в "Реале" счастливым. По словам игрока, его настроение непосредственно связано с вопросами, имеющими отношение к его профессии. Сообщалось также, что Роналду попросил президента "Реала" Флорентино Переса позволить ему покинуть "Королевский клуб".
Согласно информации источника, Роналду может перейти в два клуба. Одним из них является французский "ПСЖ", а другой – махачкалинский “Анжи”. Главный тренер российского клуба Гус Хиддинк может быть весьма заинтересован в услугах футболиста, а клуб может не пожалеть денег для того, чтобы выкупить трансфер игрока, передает championat.com.