Շախմատի համաշխարհային Օլիմպիադայում Հայաստանի հավաքականի հետ ոչ ոքի` 2:2 հաշվից հետո Ռուսաստանի հավաքականի առաջին համար Վլադիմիր Կրամնիկն ասել է, որ Լևոն Արոնյանի հետ խաղում իրեն հաջողվեց սպիտակ խաղաքարերով պահպանել ոչ մեծ առավելություն: Հանդիպման 35-րդ քայլում Կրամնիկը հաղթանակ է տարել Արոնյանի նկատմամբ:
«Տուրի ընթացքում ինձ թվաց, որ արդեն 2:2-ն արդեն հաստատ է, իսկ հնարավոր է նաև` 2,5:1,5: Բայց արդյունքում ստացվեց ոչ այնքան այն, ինչ ակնկալում էի»,- Կրամնիկի խոսքերը հաղորդում է chess-news.ru-ն:
Օլիմպիադայի 7-րդ տուրում Ռուսաստանը հանդիպելու է Ադրբեջանի հետ, իսկ Հայաստանի հավաքականը` Չինաստանի: Ռուսաստանը, Հայաստանը և Ադրբեջանը 11 միավորով կիսում են 1-3-րդ տեղերը, իսկ Չինաստանը 10 միավորով 4-րդ տեղում է:

После ничейного счета- 2:2 со сборной Арменией на Всемирной Шахматной Олимпиаде, первый номер России Владимир Крамник сказал, что с Левоном Ароняном ему удалось белыми фигурами сохранить небольшой перевес на длительную перспективу. На 35 ходу встречи Крамник белыми фигурами одержал победу над Ароняном.
"Во время тура мне казалось, что уж на 2-2 мы стоим точно, а может быть, и на 2,5:1,5. Я считал, что Грищук получил хорошую староиндийку – то, о чем черные могут мечтать в этом дебюте. У Карякина был небольшой перевес, а Яковенко стоял похуже против Саркисяна, но видно было, что позиция держится. В итоге же получилось не совсем то, что ожидалось",- слова Крамника передает chess-news.ru.
В 7 туре Олимпиады Россия встретится с Азербайджаном, а сборная Армении сыграет с Китаем. Россия, Армения и Азербайджан с 11 очками делят 1-3 места, а Китай с 10 очками на 4 месте.