Այսօր ժամը 17։00-ին Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատի մեծ դահլիճում կկայանա ԼՂՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստը՝ նվիրված ԼՂՀ նախագահի պաշտոնի ստանձնման արարողությանը։
Արդեն մի քանի օր է, ինչ հանրապետությունում պատրաստվում են նախագահի պաշտոնամուտին. Ազգային ժողովի հատուկ նիստի ավարտից հետո Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տեղի է ունենալու ԼՂՀ Զինված ուժերի հանդիսավոր զորաշար՝ նվիրված ԼՂՀ նախագահի պաշտոնամուտին։
Իսկ երեկոյան ժամը 21:00-ին տեղի կունենա համերգ՝ աշխարհահռչակ «Forbidden Saints» խմբի մասնակցությամբ։ Հուլիսի 19-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների արդյունքներով նախագահ էր ընտրվել Բակո Սահակյանը, ում օգտին քվեարկել է 47095 ընտրող, հաղորդում է Karabakh-open.info-ն:

7 Сентябрь 2012 - 09:01 AMT
Сегодня в Степанакертском Дворце Культуры и молодежи состоится специальное заседание Национального Собрания НКР, посвященное инаугурации президента НКР Бако Саакяна.
Подготовка к этому событию в республике началась еще несколько дней назад. После церемонии инаугурации на площади Возрождения состоится парад войск ВС НКР.
А вечером состоится концерт с участием всемирно известной группы «Forbidden Saints», сообщает Karabakh-open.info.
На состоявшихся 19 июля выборах президентом был избран Бако Саакян, за которого проголосовали 47095 избирателей.