7 Սեպտեմբեր 2012 - 09:40 AMT
Այսօր` սեպտեմբերի 7-ին, մեկնարկում է աշխարհի 2014 թվականի առաջնության ընտրական փուլը: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մեկնարկում է Մալթայի հետ խաղով:
Այս երկու հավաքականները միմյանց հետ մրցել են երեք անգամ, և երեք անգամն էլ հաղթանակ է տոնել Հայաստանի ընտրանին: Հետաքրքիր է, որ բոլոր հանդիպումներն էլ ավարտվել են նվազագույն` 1:0 հաշվով:
Առաջին անգամ թիմերը հանդիպել են 1994 թվականին Երևանում, իսկ մյուս երկու խաղերը կայացել են 2007 և 2008 թվականներին Մալթայի մայրաքաղաք Վալետայի «Տա Կալի» մարզադաշտում:
Հենց այս մարզադաշտում էլ այսօր, Երևանի ժամանակով ժամը 22:00-ին կմեկնարկի Մալթա- Հայաստան ընտրական հանդիպումը:
Բուքմեյքերները հանդիպման ֆավորիտ են համարում Հայաստանի ընտրանուն, որի հաղթանակը գնահատվում է 1,48, այն դեպքում, երբ Մալթայի հաղթանակը գնահատվում է 7,20.
Հայաստանի հավաքականն ընդգրկված է ընտրական B խմբում, որտեղ այսօր իրենց ուժերը կչափեն նաև Բուլղարիայի և Իտալիայի հավաքականները, իսկ մեկ օր անց` սեպտեմբերի 8-ին, կկայանա Դանիա- Չեխիա խաղը:

7 Сентябрь 2012 - 10:53 AMT
Сегодня, 7 сентября, стартует отборочный турнир Чемпионата мира 2014 по футболу. Национальная сборная Армении начнет турнир со встречи с командой Мальты.
До этого две сборные встречались трижды, все три раза победу одерживала сборная Армении. Примечательно, что все встречи заканчивались со счетом 1:0.
В первый раз команды встретились в 1994 году в Ереване, а в 2007 и 2008 гг. – на стадионе “Та Кали” в Валетте. Именно на этом стадионе сегодня, 7 сентября в 22:00 часов по ереванскому времени стартует встреча сборных Армении и Мальты.
Букмекеры считают фаворитом сборную Армении и установили показатель 1,48, а победа сборной Мальты оценивается показателем 7,20.
Сборная Армении включена в группу В, в которой сегодня померятся силами сборные Италии и Болгарии, а днем позже, 8 состоится матч Дания-Чехия.