Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղում այսօր հանդիսավոր կերպով դիմավորել են օլիմպիական չեմպիոն Արսեն Գալստյանին:
Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ներքին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Մանվել Կամենդատյանը :
Նա նշեց, որ Արսեն Գալստային հետ հանդիպում էր կազմակերպվել գյուղի դպրոցում, այնուհետև նրանք գնալու են ծաղկեպսակ դնելու զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին, ինչպես նաև Հայրենական պատերազմի զոհերի հիշատակին, որից հետո Արսենը կմասնակցի համագյուղացիների կազմակերպած խնջույքին :
Հիշեցնենք, որ ձյուդոիստ Արմեն Գալստյանը այս տարվա օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանի հավաքականի կազմում նվաճեց օլիմպիական ոսկին: Նա ծնունդով Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղից է և , ինչպես նշում են համագյուղացիները, հաճախ է այցելում ծննդավար:

В приграничном армянском селе Неркин Кармирахбюр 11 сентября состоялась торжественная встреча олимпийского чемпиона Арсена Галстяна.
Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал глава сельской администрации Манвел Камендатян.
Он отметил, что встреча с Арсеном Галстяном была организована в сельской школе, после чего они возложили венки к могилам погибших воинов-освободителей, а также в память о погибших в Великой Отечественной войне. Арсен также принял участие в организованном сельчанами праздничном ужине.
Напомним, что дзюдоист Арсен Галстян в составе сборной России по дзюдо на Олимпийских играх завоевал золотую медаль. Он, как выяснилось, родом из села Неркин Кармирахбюр и довольно часто посещает родное село.