13 Սեպտեմբեր 2012 - 06:43 AMT
Արգենտինացի Խուան Մարտին Դել Պոտրոն` թենիսի համաշխարհային վարկանիշի 8-րդ համարը, հայտարարել է, որ իր ազգային թիմի կազմում խաղալու է Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչի խաղերում` չնայած վնասվածքի:
Արգենտինացիները Ѕ եզրափակչում սեպտեմբերի 14-16-ին պետք է հանդիպեն չեխերին:
«Ես կգործադրեմ առավելագույն ջանքեր, որպեսզի ցուցադրեմ իմ լավագույն հատկանիշները: Չնայած վնասվածքին, պատրաստում եմ ռիսկի դիմել: Ինչպես միշտ կանեմ հնարավոր ամեն բան, որպեսզի հաղթեմ և հուսով եմ, որ ամեն ինչ լավ կլինի»,-Դել Պոտրոյի խոսքը մեջբերում է АS-ը:
Արգենտինայի հավաքականի կազմում կխաղան նաև Խուան Մոնակոն, Կառլոս Բերլոկը և Էդուարդո Շվանկը: Չեխերից հանդես կգան Տոմաշ Բերդիխը, Ռադեկ Շտեպանեկը, Լուկաշ Ռոսոլը և Իվո Մինարը: Վնասվածքի պատճառով Նալբանդյանը բաց կթողնի Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակիչը:

Аргентинец Хуан Мартин Дель Потро, 8 номер мирового теннисного рейтинга, заявил, что сыграет за свою национальную команду в полуфинальных матчах Кубка Дэвиса, даже несмотря на травму.
Аргентинцам предстоит провести встречи 1/2 финала с чехами 14-16 сентября. Врачи рекомендовали Дель Потро, который испытывает проблемы с левым запястьем уже несколько недель, не тренироваться до среды и не выступать на турнирах до конца месяца, но аргентинец после первой тренировки в среду решил сыграть в полуфинале Кубка Дэвиса.
“Я приложу все усилия, чтобы показать мои лучшие качества. Несмотря на травму, я собираюсь рисковать. Как всегда сделаю все возможное для победы, и я надеюсь, что все пойдет хорошо", – приводит слова дель Потро АS.
Кроме восьмой ракетки мира за сборную Аргентины сыграют Хуан Монако, Карлос Берлок и Эдуардо Шванк. За чехов выступят Томаш Бердых, Радек Штепанек, Лукаш Росол и Иво Минар. Давид Налбандян из-за травмы пропустит полуфинал Кубка Дэвиса.