Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն շատ դժգոհ է 2011/2012 խաղաշրջանի Եվրոպայի լավագույն ֆուտբոլիստին որոշող քվեարկությունից , հաղորդում են իսպանական ԶԼՄ-ները:
Լավագույն խաղացող է ճանաչվել «Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Անդրես Ինյեստան: Մոնակոյում կայացած մրցանակաբաշխության ընթացքում Ռոանլդուն չի էլ փորձել թաքցնել իր վերաբերմունքը տեղի ունեցողի նկատմամբ: ՆԱ ոչ ոքի հետ չի շփվել, իսկ արարողության ավարտից հետո, անմիջապես լքլել է դահլիճը:
Հարկ է նշել, որ Պորտուգալիայի հավաքականի խաղացողի վարքը դուր չի եկել ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինիին: Ռոնալդուն այսքանով չի սահմանափակվել և ՈւԵՖԱ-ին հայտարարել է. « Եթե ինձ մրցանակ չտաք, ես այստեղ այլևս երբեք չեմ հայտնվի»:

Нападающий мадридского “Реала” Криштиану Роналду очень недоволен итогами голосования по определению лучшего футболиста Европы сезона-2011/12, передают испанские СМИ.
Лучшим игроком года был признан полузащитник “Барселоны” Андрес Иньеста. Во время церемонии награждения в Монако многие заметили недовольство на лице португальского футболиста – он и не старался скрыть своего отношения к происходившему. Он ни с кем не общался, а после окончания церемонии немедленно покинул зал.
Следует отметить, поведение игрока сборной Португалии очень не понравилось президенту УЕФА Мишелю Платини. Роналду этим не ограничился и заявил представителям УЕФА следующее: “Если вы мне не дадите премию, я здесь больше не появлюсь”.