14 Սեպտեմբեր 2012 - 07:08 AMT
Պեկինի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե, աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրև Եվրոպայի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արմեն Վարդանյանից (Ուկրաինա) վարպետության դասեր այժմ կարող են ստանալ բոլոր ցանկացողները:
Վարդանյանը փորձով կկիսվի յուրաքանչյուր շաբաթ օր` սպորտային վարպետության զապորոժյան բարձրագույն դպրոցումմ հաղորդում է analitika.at.ua-ն:
Ինչպես առաջին մարզման ընթացքում ընդգծել է մարզիկը, նա որոշել է նման մարզադպրոց ստեղծել, որպեսզի տարածի հունա-հռեմեական ըմբշամարտը և հնարավորինս շատ երեխաների գրավի դեպի քաղաքի մարզասրահներ:

Получить бесплатный мастер-класс от бронзового призера Олимпийских игр в Пекине, серебряного призера чемпионата мира и чемпиона Европы греко-римского борца Армена Варданяна (Украина) теперь могут все желающие.
Борец и его наставник Мурад Саргсян будут консультировать молодых спортсменов на базе запорожской областной школы высшего спортивного мастерства. Варданян делиться опытом с молодыми борцами будет каждую субботу, передает analitika.at.ua.
Как отметил спортсмен на первой тренировке, решил создать подобную школу, чтобы популяризировать греко-римскую борьбу, и привлечь как можно больше ребят в спортивные залы города.