14 Սեպտեմբեր 2012 - 07:17 AMT
Կիևում կայացել է 18-22 տարեկան մարզիկների ազատ ոճի ըմբշամարտի բաց առաջնությունը: Ուկրաինայի հայերի միության մարզադպրոցի սաները լավ են հանդես եկել` զբաղեցնելով մրցանակային տեղեր:
Ինչպես հաղորդում է Analitika.at.ua-ն, մրցումներում 55կգ քաշային կարգում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Կորյուն Սահրադյանը, իսկ Արևշատ Սիանոսյանը` 3-րդ հորիզոնականը:
Ուկրաինայի հայերի միության մարզադպրոցում հունա-հռոմեական ըմբշամարտի պարապմունքներն անցկացնում է միջազգային կարգի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, Խորհրդային Միության, Եվրոպայի, միջազգային մրցաշարերի բազմակի չեմպիոն, Հայաստանի երիտասարդ հավաքականի նախկին մարզիչ Մանվել Սահրադյանը:
Սեպտեմբերի 29-30 Սպորտի մայրաքաղաքային պալատում կկայանա Ուկրաինայի հայերի միության Գավաթի ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշար: Մրցաշաին մասնակցելու հրավեր են ստացել 33 երկրների մարզիկներ:

14 Сентябрь 2012 - 07:04 AMT
Прошел открытый чемпионат Киева по вольной борьбе среди спортсменов 18-22 лет. Воспитанники спортивной школы Союза армян Украины выступили хорошо, заняв призовые места.
Как передает Analitika.at.ua, первое место на соревнованиях занял Корюн Саградян ( в/к 55), а Аревшат Сианосян ( в/к 55) занял 3 место.
Занятия по греко-римской борьбе в спортивной школе Союза армян Украины проводит мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Республики Армения, чемпион Советского Союза, чемпион Европы, многократный чемпион международных турниров, экс-тренер молодежной сборной Армении – Манвел Саградян.
29-30 сентября в столичном Дворце спорта пройдет Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины. Для участия в турнире приглашены спортсмены из 33 стран.