Արգենտինայի հավաքականը Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչում, որն անցնում է Բուենոս Այրեսում, առաջին մրցութային օրվանից հետո դեռ հավասար հաշիվ ունի Չեխիայի հետ՝1:1: Արգենտինայի թիմի կազմում վնասվածքի պատճառով չի խաղում արգենտինահայ Դավիթ Նալբանդյանը, որը Parque Roca-ում հետևում է իր թիմակիցների խաղին:
«Շատ դժվար է կողքից հետևել Արգենտինայի խաղին: Ինձ համար շատ ցավալի է չմասնակցել Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչին, բայց ես կսատարեմ տղաներին, որոնց ծանր հանդիպումներ են սպասում: Հուսով եմ, մեր հավաքականը կհաղթի ու դուրս կգա եզրափակիչ»,-ասել է Նալբանդյանը մամլո ասուլիսում:
Սեպտեմբերի 14-ին Խուան Մարտին Դել Պոտրոն 6:4, 6:4, 6;2 հաշվով հաղթել է Ռադեկ Շտեպանեկին, իսկ Խուան Մոնակոն 6:1, 4:6, 1:6, 6:4, 6:4 հաշվով զիջել է Տոմաշ Բերդիհին: Սեպտեմբերի 15-ին զուգախաղում Կառլոս Բերլոկ-Էդուարդո Շվանկ զույգը կխաղա Իվո Մինարի և Լուկաշ Ռոսոլի դեմ, իսկ կիսաեզրափակչի վերջին տուրում Դել Պոտրոն կհանդիպի Բերդիհի հետ, իսկ Մոնակոն՝ Շտեպանեկի:

Сборная Аргентины в полуфинале Кубка Дэвиса в “Parque Roca” в Буэнос-Айресе после первого турнирного дня с Чехией пока что играет на равных-1:1. В составе Аргентины из-за травмы отсутствует Давид Налбандян, который в “Parque Roca” следил за игрой своих партнеров по команде.
“Очень трудно следить за игрой Аргентины со стороны. Для меня обидно не играть в сборной, но я буду поддерживать и болеть за ребят, которым предстоят очень трудные встречи. Надеюсь, что наша сборная победит и выйдет в финал”,- на пресс-конференции в Буэнос-Айресе отметил Налбандян.
14 сентября Хуан Мартин Дель Потро со счетом 6:4, 6:4, 6;2 обыграл Радека Штепанека, а Хуан Монако со счетом 6:1, 4:6, 1:6, 6:4, 6:4 уступил Томашу Бердыху. 15 сентября в парном разряде Карлос Берлок – Эдуардо Шванк сыграют против Иво Минара и Лукаша Росола. А в последний день полуфинала Дель Потро встретится с Бердыхом, а Монако- с Штепанеком.