15 Սեպտեմբեր 2012 - 09:15 AMT
Ադրբեջանի սպորտային բոուլինգի ֆեդերացիան պաշտոնական բողոք է պատրաստում Ռուսաստանի սպորտային բոուլինգի ֆեդերացիայի դեմ կապված ԼՂՀ ներկայացուցիչ Արամայիս Սուլեյմանյանի մասնակցության հետ Եվրոպական բոուլինգ-տուր 2012 RUSSIAN OPEN ռուսաստանյան փուլին: Մրցաշարն անցնում է Մոսկվայում սեպտեմբերի 11-15-ը:
ՌԴ Սպորտային բոուլինգի ֆեդերացիայի մամլո քարտուղար Մարինա Լեբեդևան նշել է, որ «կազմակերպիչները իմացել են Սուլեյմանյանի խաբեության մասին միայն Ադրբեջանից ստացած հեռախոսազանգից հետո», գրում է Vesti.az-ը:
«Մենք անհապաղ կուղղենք սխալը մրցաշարի պաշտոնական կայքում և Արամայիս Սուլեյմանյանին կնշենք որպես Ադրբեջանի ներկայացուցիչ: Մենք չեղյալ չենք հայտարարի Սուլեյմանյանի արդյունքները, սակայն կնշենք նրան որպես Ադրբեջանի ներկայացուցիչ, նույնիսկ եթե նա բողոքի մեր որոշման դեմ: Ցավոք, Ադրբեջանի բոուլիգի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները չեն մասնակցում մրցաշարին»,-ասել է Լեբեդևան:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Բոուլինգի եվրոպական ֆեդերացիայի նախագահության անդամ և Բոուլինգի միջազգային ֆեդերացիայի մրցումների կոմիտեի անդամ Սերգեյ Լիսիցինը նշել է, որ «մրցաշարում մարզիկը չի կարող ներկայացնել չճանաչված պետություն»: Եվ նշել է, որ այդ հարցը կլուծվի մի քանի ժամվա ընթացքում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը խորհուրդ է տվել ֆեդերացիային Արամայիս Սուլեյմանյանի հայտում գրել, որ նա ներկայացնում է Հայաստանը:

15 Сентябрь 2012 - 08:56 AMT
Российская Федерация боулинга собирается заставить карабахского спортсмена представлять Азербайджан?
Федерация спортивного боулинга Азербайджана готовит официальный протест Федерации спортивного боулинга России в связи с участием представителя НКР Арамаиса Сулейманяна в российском этапе Европейского боулинг-тура 2012 “RUSSIAN OPEN”. Турнир в Москве проходит 11-15 сентября.
Пресс-секретарь Федерации спортивного боулинга России Марина Лебедева отметила, что «организаторы турнира узнали об обмане Сулейманяна лишь после звонка из Азербайджана», пишет Vesti.az.
“Мы немедленно исправим ошибку на официальном сайте турнира и укажем Арамаиса Сулейманяна как представителя Азербайджана. Мы не станем аннулировать результаты Сулейманяна, однако укажем его в качестве представителя Азербайджана, даже если он и будет протестовать против нашего решения. Хотя, к нашему сожалению, несмотря на заранее высланное приглашение, представители Федерации боулинга Азербайджана не приехали на турнир”, – сказала М. Лебедева.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net член президиума Европейской федерации боулинга и член комитета по соревнованиям Международной федерации боулинга Сергей Лисицын отметил, что «на турнире спортсмен не может представлять непризнанное государство». И отметил, что этот вопрос решится в течение нескольких часов. Тогда корреспондент PanARMENIAN.Net посоветовал в заявке спортсмена написать, что он представляет Армению.