Այս հանգստյան օրերին կայացել է Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության 8-րդ տուրը: «Կուբանի» կազմում աչքի է ընկել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը: «Կուբան»-«Սպարտակ» հանդիպումն ավարտվել է 2:2 հաշվով: Ոչ ոքիից հետո «Կուբանը» 13 միավորով զբաղեցնում է 6-րդ տեղը:
Մոսկվայի «Դինամոն», որի դարպասը պաշտպանում է Ռոման Բերեզովսկին, 0:1 հաշվով զիջել է «Ռոստովին»: «Դինամոն» ունի 3 միավոր և զբաղեցնում է վերջին` 16-րդ տեղը:
Սեփական հարկի տակ հաղթանակ է տարել «Անժին», որը պարտության է մատնել «Կրասնոդարին», որտեղ հանդես է գալիս Յուրա Մովսիսյանը: «Կրասնոդարը» պարտվել է 2:5 հաշվով: Կրասնոդարի թիմը 8 միավորով զբաղեցնում է 12-րդ տեղը:

В эти выходные состоялся 8 тур чемпионата России по футболу. В составе “Кубани” отличился полузащитник сборной Армении Арас Озбилис. Встреча “Кубань”- “Спартак” завершился со счетом 2:2. После ничьи, “Кубань” с 13 очками занимает 6 место.
Московское “Динамо”, ворота которого защищает Роман Березовкий, со счетом 0:1 уступило “Ростову”. “Динамо” имеет 3 очка и занимает последнее- 16 место.
На своем поле победу одержал и “Анжи”, который был сильнее “Краснодара”, чьи цвета защищает Юра Мовсисян. “Краснодар” проиграл со счетом 2:5. Краснодарская команда с 8 очками занимает 12 место.